Účasť na medzinárodných vedecko-výskumných úlohách
Spolupráca s Českou republikou
Vedecko-pedagogickí pracovníci katedry sa v akad. roku 2014/2015 v spolupráci s Katedrou kriminologie PA ČR podieľali na realizácii čiastkovej vedecko-výskumnej úlohy „Systémová analýza rizik sociálni reintegrace propuštených z výkonu trestu odnětí slobody – příspěvek k prevenci recidivy (potažmo k bezpečnosti regiónu)“.
Hlavný riešiteľ: PhDr. JUDr. Jana Firstová . Číslo úlohy: DVÚ 3/4. Zámer: - vytvárať preventívne opatrenia na základe reflexie faktorov ovplyvňujúcich sociálnu reintegráciu prepustených (mladistvých a blízkych veku mladistvého, prvoväznených) v podmienkach daného regiónu; - prispieť k racionálnejšiemu odbornému a komplexnejšiemu riešeniu sociálnej reintegrácie prepustených z výkonu trestu a vytváranie preventívnych postupov v regióne a tým prispievať k vyššej bezpečnosti regiónov. Spracovaná Záverečná správa, ktorá bola úspešne obhájená 25.06.2015 v priestoroch Fakulty bezpečnostno-právnej fakulty Policajnej akadémie ČR v Prahe.
Spolupráca s Poľskou republikou:
Vedecko-pedagogická pracovníčka katedry doc. PhDr. Magdaléna Ondicová, PhD. sa v akad. roku 2016/2017 v spolupráci s Vysokou školou Polície v Štitne v Poľskej republike podieľala na medzinárodnom vedeckovýskumnom projekte s názvom „Kriminologické aspekty integrácie osôb rómskej národnosti v Poľsku, Českej republike a Slovenskej republike“ evidovanom na Vysokej škole Polície v Štitne. (Zarządzenie NR 11/2016 Dziekana Wydziału Administracji Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie z dnia 16. lipca 2015).
Spolupráca s Poľskou republikou:
Vedecko-pedagogickí pracovníci katedry doc. PhDr. Magdaléna Ondicová, PhD. a Mgr. Michaela Kiššová sa v akad. roku 2014/2015 v spolupráci s Vysokou školou Polície v Štitne v Poľskej republike podieľali na medzinárodnom vedeckovýskumnom projekte s názvom „Právne povedomie v oblasti ochrany práv zvierat“ evidovanom na Vysokej škole Polície v Štitne./ Zarządzenie NR 2/2015 Dziekana Wydziału Administracji Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie zo dňa 23. januára 2015.
Čiastkové výsledky vedecko-výskumnej úlohy boli spracované zástupcami Poľskej republiky vo forme štúdií a boli prezentované na medzinárodnej vedeckej konferencii "Medzinárodné zločiny proti životnému prostrediu - súčasná výzva pre orgány presadzujúce právo - 25 rokov CITES v Poľsku", ktorá sa konala od 15. do 16. júna 2015 na Vysokej škole polície v Štitne. Spoločné výsledky boli prezentované riešiteľmi z Poľskej republiky na konferencii Európskej kriminologickej spoločnosti (ESC- European Society of Criminology). v mesiaci september 2015 (2. až 5. septembra 2015) v Porte (Portugalsko).
Súčasťou medzinárodnej spolupráce Katedry kriminológie A PZ v Bratislave je realizácia učiteľských mobilít v rámci programu ERASMUS+