Späť

Druhé miesto pre mjr. Mgr. Petru Ferenčíkovú, PhD. z Majstrovstiev
MV SR v triatlone

Druhé miesto pre mjr. Mgr. Petru Ferenčíkovú, PhD. z Majstrovstiev MV SR v triatlone

07.12.2016

Dňa 16.7.2016 sa uskutočnili majstrovstvá MV SR v triatlone, ktoré boli súčasťou triatlonových pretekov Oravaman. Akadémiu PZ reprezentovala mjr. Mgr. Petra Ferenčíková, PhD. z Katedry jazykov. V ženskej kategórii Majstrovstiev MV SR v triatlone obsadila druhé miesto. Preteky pozostávali z 1 km plávania v Liptovskej Mare, 37 km cyklistiky po cestných komunikáciách zo zátoky Sielnica cez Zuberec na Ťatliakovú chatu a 14 km behu vo vysokohorskom teréne po značkovaných chodníkoch na území TANAP-u. Celkové prevýšenie celej trate bolo 1500 m. Tohoročné preteky boli poznačené nepriaznivými poveternostnými podmienkami. Pretekári sa museli vysporiadať so silným nárazovým vetrom, veľkými vlnami počas plávania, neustálym dažďom, klzkou traťou a hlavne chladom. Počasie umožnilo pretekárom zahriať sa iba vo vode počas plávania, kde teplota dosahovala 18°C. Najnižšia teplota 4°C bola zaznamenaná na bežeckej trati v sedle Zábrať.

Pretekárke gratulujeme a prajeme veľa ďalších športových úspechov!